رویای المپیک در دسترس تیم والیبال زنان ایران

اعتماد آنلاین یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱

اعتمادآنلاین| مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور 13 تیم در چهار گروه از 26 مرداد تا سوم شهریور به میزبانی کره جنوبی برگزار شد. تیم ملی والیبال زنان ایران در گروه یک مسابقات با تیم میزبان و هنگ کنگ هم گروه بود.
والیبالیست ها پیش از این قرار بود با کره جنوبی و سنگاپور بازی کنند، اما سنگاپور از شرکت در مسابقات انصراف داد و کنفدراسیون آسیا گروه بندی مسابقات را عوض کرد و هنگ کنگ از گروه سوم به گروه اول منتقل شد.
تیم ملی والیبال زنان روز 20 مرداد با لیست 15 نفره شامل مائده برهانی، شبنم علیخانی، نگین شیرتری، ندا چملانیان، مهسا کدخدا، مهسا صابری، مونا آشفته، شکوفه صفری، پوران زارع، مونا دریس محمودی، تهمینه درگزنی، فرزانه مرادیان، هاله متقیان و زهرا بخشی راهی کره جنوبی شد.
مائده برهانی و مهسا صابری لژیونرهای تیم ملی والیبال هستند.
دختران والیبالیست ایران اولین و آخرین بار طی سال 1966 در مسابقات آسیایی روی سکو رفتند و مدال برنز مسابقات را به دست آوردند.
تیم والیبال زنان در بازی اول خود مقابل کره جنوبی، میزبان مسابقات، با نتیجه سه بر صفر شکست خورد.
تیم ایران در دومین دیدار برابر هنگ کنگ با نتیجه سه بر صفر به برتری رسید. با این پیروزی ایران به عنوان تیم دوم گروه A و پس از کره جنوبی راهی مرحله بعد مسابقات شد و جواز حضور در انتخابی المپیک 2020 توکیو را کسب کرد.
در 2 بازی بعدی تیم ملی در مقابل تایلند و چین تایپه شکست خورد.
با شکست در مقابل قزاقستان تیم ملی والیبال زنان مقام پنجم را هم از دست داد. 
تیم ملی والیبال زنان ایران در آخرین بازی خود از مسابقات قهرمانی آسیا برای کسب عنوان هفتم یا هشتم مقابل اندونزی به میدان رفت و با پیروزی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار