نظر بن رودز در مورد ترامپ: او همه چیز را خراب می کند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۶
مشاور رئیس جمهور پیشین آمریکا در انتقاد از سیاست های ترامپ از جمله خروج وی از توافق های جهانی گفت که وی همه چیز را خراب می کند.

آفتاب نیوز :
«بن رودز» مشاور «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا از سیاست های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و گفت که وی تنها همه چیز را خراب می کند.
وی در گفت وگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» گفت که رویکرد ترامپ به شدت در جهت کاستن از نفوذ آمریکا و افزایش مسایل غیردموکراتیک و ایجاد مشکلات در حل مسایل پیچیده سیاسی در جهان است.
بن رودز درباره اقدامات ترامپ از جمله وادار کردن کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به افزایش هزینه های دفاعی و سیاست های وی در مقابل چین و مقابله وی با برنامه های نظامی ایران هم گفت که نظر مثبتی درباره این اقدامات ندارد و افزود: «در جنوب شرق آسیا و منطقه اقیانوس آرام، چینی ها در حال تبدیل شدن به قدرت غالب هستند و این شرایط احتمال در ۲۰ یا ۳۰ سال آینده رخ خواهد داد... ما دیگر قابل اعتماد نیستیم. در ناتو هم وی ممکن است که از کشورهای اروپایی خواسته باشد تا هزینه های دفاعی خود را افزایش دهند اما اروپایی ها اینکار را برای این انجام می دهند که می خواهند از لحاظ سیاست خارجی و دفاعی از آمریکا مستقل باشند. وی پایداری سازمان ناتو را زیرسوا ...

[ مشاهده متن کامل نظر بن رودز در مورد ترامپ: او همه چیز را خراب می کند آفتاب نیوز ]