جعفرزاده: اگر CFT را نپذیریم، زحمت ترامپ را کم خواهیم کرد

دریافت خبر : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
جعفرزاده: اگر CFT را نپذیریم، زحمت ترامپ را کم خواهیم کرد
سخنگوی شورای نگهبان از رد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و اعاده آن به مجلس خبر داد.

به گزارش ایران خبر ، عباسعلی کدخدایی در صفحه توئیتر خود نوشت: شورای نگهبان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را در جلسات متعدد خود مورد بررسی قرار داد و واجد ایرادات و ابهاماتی دانست. این نظر شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهام، در موعد مقرر برای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
در همین رابطه، یک نماینده مجلس گفت: نمایندگان ایرادات شورای نگهبان را برطرف خواهند کرد و به هیچ وجه اجازه ارجاع پرونده را به مجمع تشخیص مصلحت نظام نخواهند داد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره لایحه CFT گفت: این بسیار بدیهی است که ما اگر CFT را نپذیریم، تحریم ها خودبه خود شدت بیشتری پیدا خواهند کرد و زحمت ترامپ را کم خواهیم کرد. ما با CFT آمریکا را در محدودیت قرار دادیم.
وی افزود: در این مقطع که شورای نگهبان 22 ایراد از این لایحه گرفته است، آن مواردی که اصلاح پذیر هستند، اصلاح و مواردی را که به هیچ وجه اصلاح نمی پذیرد، حذف خواهیم کرد. بنابراین ما باید به خاطر اوضاع کشور به FATF بپیوندیم، چرا که شرایط کشور با نبود آن سخت تر می شود.
این ...

[ مشاهده متن کامل جعفرزاده: اگر CFT را نپذیریم، زحمت ترامپ را کم خواهیم کرد ایران خبر ]