پژوهشگر بلغارستانی در ایران

دریافت خبر : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰:۷
دینا یوردانووا، پژوهشگر و مدرس دانشگاه در حوزه مطالعات فیلم از کشور بلغارستان برای تدریس یک سرفصل در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» به ایران می آید. به گزارش جام جم، این پژوهشگر برای تدریس سرفصل آموزشی «روش شناسی مطالعات فیلم» در دوره آموزش عالی که مدرسه ملی سینمای ایران ترتیب داده است، شرکت می کند.

مدرسه ملی ایران قصد دارد به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما، دوره آموزشی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را با حضور مدرسان برجسته و منتقدان و سینماگران ملی و بین المللی برگزار کند.
به همین دلیل از دینا یوردانووا پژوهشگر و مدرس دانشگاه در حوزه مطالعات فیلم دعوت کرده تا برای تدریس در این دوره آموزشی حضور داشته باشد. یوردانووا مدرس حوزه مطالعات فیلم در دانشگاه سنت اندروز است. تخصص ویژه او سینمای بالکان و اروپای شرقی بوده و بیشترین مطالعات یوردانووا جهانی سازی جنبه های اقتصادی و فرهنگی سینماست.
این پژوهشگر تاکنون کتاب های متعددی در حوزه صنعت و هنر فیلم تالیف کرده که به زبان های مختلف ترجمه شده است، از میان آنها می توان به آثاری چون «سینما در حاشیه»، «مردم متحرک، تصاویر متحرک: سینما و قاچاق در اروپای مدرن» و «موضوعات مهم در یک جشنواره فیلم» اشاره کرد. ثبت نام در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» تا تاریخ پنجم تیر تمدید شده و علاقه مندان می توانند از طریق روابط عمومی مدرسه ملی سینمای ایران ثبت نام کنند.

[ مشاهده متن کامل پژوهشگر بلغارستانی در ایران روزنامه جام جم ]