نظارت کافی بانک مرکزی بر شبکه بانکی / شرایط بانک ها رو به بهبود است

تجارت نیوز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴
رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می کند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می کند.
به گزارش تجارت نیوز ، دکتر همتی در حاشیه شورای گفتگو و شورای هماهنگی بانک های استان اصفهان با اشاره به موضوع تخلف کسانی که در بازگشت ارز حاصل از صادرات کوتاهی کرده اند، گفت: افرادی که ارز ناشی از صادرات را هنوز به کشور بازنگردانده اند، مرتکب تخلف شده اند و قطعا طبق قوانین، با آنها برخورد می شود و در این باره تعدادی از صادرکنندگان متخلف را به قوه قضائیه معرفی کرده ایم. به عبارت دیگر این افراد کسانی هستند که متاسفانه از آنها نشان و آدرس دقیقی در دست نیست و این نکته نشان دهنده آن است که آنها از کارت های یک بار مصرف یا روش های مشابه آن استفاده کردند؛ لذا قوه قضائیه و بازپرس پیگیر این موارد هستند.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این بانک تلاش می کند مقررات در شبکه بانکی اجرا شود تصریح کرد: باید این نکته را نیز مدنظر داشت که بانک ها در عملیات و فعالیت های خود نیز با مشکلاتی روبرو هستند و شرایط آنها نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد، که از جمله این موارد می توان به ناترازی برخی بانک ها، تسهیلات تکلیفی و غیره اشاره کرد.
رئیس شورای پول و اعتبار ضمن اشاره به جلسات امروز خود در استان اصفهان گفت: تصمیمات مهمی برای مهم ترین قطب صنعتی کشور یعنی استان اصفهان اتخاذ شده است و در مورد موضوعاتی نظیر کمبود منابع مالی مترو، تسهیلات کشاورزی، اشتغالزایی روستایی، مباحث ارزی و رفع مشکلات صادرکنندگان بحث و تبادل نظر شد.
منبع: بانک مرکزی

سرخط اخبار