عربستان برجام جدید می خواهد

ایمنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳
مهم ترین اخبار و تحولات سیاسی امروز در منطقه غرب آسیا را در بسته خبری ایمنا (خاورمیانه) بخوانید.

به گزارش خبرنگار  ایمنا ، برگزیده اخبار و مرور تحولات خاص سیاسی منطقه طی بیست و چهار ساعت گذشته را می توانید در بسته خبری پیش رو مطالعه کنید:
نتانیاهو: شاید مجبور به جنگ با غزه باشیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه تل آویو در برابر فعالیت های ایران در منطقه تنها نیست، هشدار داد که احتمال دارد گزینه عملیات نظامی در غزه را در پیش بگیرند.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به ناآرامی های چند شب اخیر بین ارتش و گروه های مقاومت در نوار غزه، مدعی شد که احتمالا چاره ای جز آغاز جنگ با این منطقه را نداشته باشند.
نتانیاهو امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با شبکه رادیویی «رِشِت بِت» با ادعای اینکه اسرائیل احتمالا گزینه ای جز جنگ جدید با نوار غزه نخواهد داشت، گفت: «ما در گذشته [با غزه جنگ] داشته ایم... اما حماس حکومت خود بر غزه را اجرا نمی کند».
به نوشته روزنامه «هاآرتص» وی درباره انتخاب این بازه زمانی برای اجرای عملیات نظامی احتمالی علیه غزه توضیح داد: «اکنون یک سازمان تروریستی مشغول فعالیت است تا ما را از بین ببرد. البته گام های نظامی متعددی وجود دارد که می توان پیش از آغاز عملیات نظامی برداشت.»
شامگاه گذشته بود که منابع خبری از شلیک موشک توسط هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی به بیت لاهیا در شمال نوار غزه خبر دادند.
عربستان برجام جدید می خواهد
نماینده عربستان در سازمان های بین المللی در وین مدعی شد، باید توافق هسته ای جدیدی در قبال ایران شکل بگیرد که شامل مکانیسم بازرسی دقیق از همه سایت ها از جمله سایت های نظامی باشد.
«عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» سفیر عربستان در اتریش و نماینده دائم این ...

سرخط اخبار