مراقب ابتذال در تئاتر باشیم/ تئاتری ها وجدان خود را قاضی کنند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۲
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه باید خیلی مراقب باشیم که ابتذال وارد تئاتر نشود، چرا که قداست تئاتر باید بیشتر از سینما باشد؛ چون سینما زاییده تئاتر است.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، مدت هاست که موضوع ضرورت نظارت دقیق، قانونمند و همه جانبه بر تئاتر برای دستیابی به تئاتر سالم در عرصه این هنر نمایشی مطرح می شود و دغدغه تئاتردوستان و کارشناسان تئاتر شده است. دستیابی به چنین هدفی در راستای جلوگیری از بروز ابتذال و رفتارهای سطحی و غیراخلاقی در تئاتر و تماشای آن برای تمام اعضای خانواده از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
حجت الاسلام احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان کم و کیف مسائل تئاتر قرار دارد، به خبرنگار فارس گفت: امروزه ظرفیت و پتانسیل تئاتری ها در کشور روز به روز بیشتر می شود یعنی تئاترگران به درجه ای از توانگری رسیدند که خلقِ اثر کنند و وارد میدان رقابت بین المللی بشنوند و این فرصت برای ماست.
وی درباره سوژه هایی که نویسندگان از آن خلق اثر هنری می کنند، گفت: خوشبختانه تنوع در این زمینه نیز در کشور ایران با توجه به صبغه دینی، ملی و مذهبی خیلی زیاد است.
آزادی خواه درباره اهمیت تئاتر خانواده و توجه به حذف تئاترهای سطحی و غیر اخلاقی در جامعه گفت: با توجه به اینکه تئاتر به عنوان یک ...

[ مشاهده متن کامل مراقب ابتذال در تئاتر باشیم/ تئاتری ها وجدان خود را قاضی کنند فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز