ابوترابی شخصیتی منحصربه فرد در میان آزادگان است

دریافت خبر : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
ابوترابی شخصیتی منحصربه فرد در میان آزادگان است
نویسنده کتاب «پاسیاد پسر خاک» در آستانه سالروز ورود آزادگان به میهن گفت: شخصیت ابوترابی همیشه برای من جذابیتی خاص داشت؛ چه در دوران انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس وی توانسته بود در حد بسیار زیادی بر افراد مرتبط با خود و جامعه تاثیرگذار باشد.

محمد قبادی، نویسنده کتاب «پاسیاد پسر خاک» زندگی و زمانه حجت الاسلام سیدعلی اکبر ابوترابی فرد در گفت وگو باخبرنگار ، در ارتباط با نوشتن کتابی درباره یکی از چهره های شاخص آزاده در هشت سال دفاع مقدس گفت: شخصیت مرحوم ابوترابی همیشه برای من جذاب بود، و از همین رو شوق و ذوق بسیاری برای نوشتن زندگی نامه این شخصیت داشتم. انسان همیشه برای نوشتن یک شوق و ذوقی دارد و زمانی که سوژه و موضوع هم به عنوان یکی از دغدغه ها و علایق انسان مطرح می شود این شوق و ذوق دوچندان می شود.
وی ادامه داد: سید علی اکبر ابوترابی متولد ۱۳۱۸ در شهر قزوین است. وی در ۱۲ خرداد ۱۳۷۹ به دلیل تصادف بدرود حیات گفت. مرحوم ابوترابی به سبب تحمل اسارت در جریان هشت سال دفاع مقدس و سازمان دهی بخشی از اسرا در زمان زندان های بعثی به سیدالاسرا لقب گرفتند. ازهمین رو زندگی مرحوم ابوترابی به سه بخش دوران انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و اسارت و دوران پس از اسارت تقسیم می شود.
این نویسنده در ادامه گفت: من مرحوم ابوترابی را از سال های قبل تر می دیدم و ارتباط محدودی وجود داشت. حال و هوای ایشان را می شناختم. اما پس از درگذشت ایشان احساس ...

[ مشاهده متن کامل ابوترابی شخصیتی منحصربه فرد در میان آزادگان است تبیان ]