نقد تند بابک حمیدیان به سیمرغ گرفتن علی نصیریان در جشنواره

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۷
نقد تند بابک حمیدیان به سیمرغ گرفتن علی نصیریان در جشنواره
آقای دبیر جشنواره که هر سال انسان پیچیده تری می شوید و هر سال فاصله تان را از ما بیشتر می کنید، شما و جشنواره تان سال قبل با ترس مطلق و البته غیرقانونی دو سیمرغ را برای بازیگر نقش اصلی زن این فستیوال در نظر گرفتید، اما هنوز جرأت پیدا نکردید تا نام های بزرگ را کنار نام های کوچک ما قضاوت نکرده و از این ستون های بی رقیب تنها تحت عنوان یک عمر فعالیت هنری تقدیر کنید.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بابک حمیدیان، بازیگر سینمای ایران در یادداشتی نوشت: آقای دبیر جشنواره که هر سال انسان پیچیده تری می شوید و هر سال فاصله تان را از ما بیشتر می کنید، شما و جشنواره تان سال قبل با ترس مطلق و البته غیرقانونی دو سیمرغ را برای بازیگر نقش اصلی زن این فستیوال در نظر گرفتید، اما هنوز جرأت پیدا نکردید تا نام های بزرگ را کنار نام های کوچک ما قضاوت نکرده و از این ستون های بی رقیب تنها تحت عنوان یک عمر فعالیت هنری تقدیر کنید.
جناب آقای دبیر جشنواره ۳۷، سلام و خسته نباشید. اینجانب بابک حمیدیان، شهروند ۲۰ ساله سینما، تئاتر و بعضاً به خطا تلویزیون هستم. در این مجال کوتاه نیازی نمی بینم که از تنوع و تفاوت نقش هایم در سینمای حرفه ای ایران حرفی به زبان بیاورم، اما در عین حال باید یادآوری کنم که در نسل خودم بدون شک یکی از منعطف ترین، پرتنوع ترین و پردغدغه ترین ها هستم و با ادعای کامل از «به وقت شام» تا «مسخره باز» را قابل تدریس می دانم که البته لذت آن را با کسی تقسیم نخواهم کرد. بماند نام هایی که در رکابشان بودم، از کیانوش عیاری تا عبدالرضا کاهانی بگیرید تا احمدرضا درویش، رخشان بنی اعتماد و نخبگان دیگر. و بماند که شبه روشنفکران و قاضیان غیرحرفه ای سینما چگونه من را به وصل بودن به ایدئولوژی های خاص متهم کردند. نسل من یاد گرفته در این روزگار کج، ناصادق و ویران چگونه دوام بیاورد.
آقای دبیر، متاسفم برای هیأت داوران شما در جشنواره ۳۵ که اسم بزرگ و باشکوه بانو ثریا قاسمی را با عنوان کوچک نقش مکمل زن آغشته کرد. متأسفم برای هیأت داوران شما در جشنواره ۳۶ که اسم بزرگ و باشکوه جمشیدخان هاشم پور را با عنوان ...

[ مشاهده متن کامل نقد تند بابک حمیدیان به سیمرغ گرفتن علی نصیریان در جشنواره انتخاب ]

آخرین اخبار فرهنگی