اینجا جوانان، کفش جفت می کنند

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۲
با تلاش مردم و جوانان، هیدج به عنوان قطب تولید کفش در کشور محسوب می شود تا جایی که ۸۰ واحد تولیدی کفش فعال در این شهر سالانه بیش از پنج میلیون جفت انواع کفش را تولید و روانه بازار می کند.

به گزارش ایسنا، هیدج شهری کوچک با مردمانی سخت کوش و توانمند است که آوازه توانمندی آن ها در جای جای کشور پیچیده است. شهر هیدج به عنوان قطب تولید کفش های ورزشی بچه گانه در کشور شناخته شده و با بیش از ۱۲۰ واحد تولیدی، یکی از مراکز اصلی تولید کفش کشور به شمار می رود.
هنر و صنعتی که چندی پیش توسط پدران در هیدج پایه گذاری شده، امروز به همت جوانان وارد بازار شده و سر از نمایشگاه های خارجی، از جمله نمایشگاه بزرگ استانبول در آورده است.
در حال حاضر کارگاه های تولیدی کفش و صنایع وابسته آن از جمله طراحی، فوم سازی، زیره سازی، چاپ و داغی، مقواسازی، گلدوزی و غیره در اغلب نقاط این شهر پراکنده اند و عمده تولیدات این شهر به همت کارفرمایان این واحدها به شهرهای بزرگ نظیر تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، یزد و ... ارسال می شود.
اما این همه ماجرا نیست و در شرایط مساعد این محصولات به قدری با کیفیت است که پا در کشورهای آسیای میانه و کشورهای هم جوار گذاشته است. کیفیت کفش های هیدجی در بعضی مواقع به حدی بالا است که با برندهای معتبر سایر استان ها بدون اینکه متاسفانه نامی از این شهر یدک بکشند در بازارهای سراسر کشور جولان می دهد که این امر نشان گر موفق نبودن در حوزه برندسازی این صنعت در هیدج است.
فعالیت تنها خوشه بومی و متمرکز کفش استان در هیدج
ثمره تلاش فعالان حوزه صنعت کفش هیدج سبب شده تنها خوشه بومی و متمرکز تولید کفش استان و حتی کشور در این شهر تاسیس شود.
در این شهر که بیکاری برای جوانانش معنی ندارد به صورت مستقیم بیش از 1000 نفر در صنعت کفش هیدج، صنعتی که سینه به سینه و نسل به نسل تا به این جا رسیده است، فعالیت می کنند.
تبلیغ و تسهیلات ارزان قیمت، ...

سرخط اخبار