بطحائی: اصلاحات ساختاری وزارتخانه به تبع دستورات دولت انجام می شود

ایسنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵
وزیر آموزش و پرورش در مورد تغییرات اخیر این وزارتخانه گفت: وزارت آموزش و پرورش به تبع دستورات دولت، اصلاحات ساختاری داشته و الان در سطح ستادی است و سپس به حوزه استانی هم وارد خواهیم شد.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحائی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی افزود: اگر مهمترین ماموریت و تنها ماموریت آموزش و پرورش را فراهم کردن امکانات و شرایط برای یادگیری بچه ها تلقی کنیم، کارشناسان و مدیران سازمان پژوهش معماران این یادگیری هستند که فرایند آموزش و آنچه بچه ها باید بیاموزند و حجم و چگالی آنچه که در قالب برنامه ها در مدرسه به اجرا در می آید، را تعیین می کنند.
وی افزود: باید پرسید آیا آنچه بچه ها امروز در قالب برنامه های درسی می آموزند، نباید دستخوش تغییر شود؟ آیا حجم و چگالی محتوا باید همین باشد؟ روشی که در قالب برنامه ها باید اجرا شود، اینگونه باید باشد که الان هست؟.
بطحائی ادامه داد: در جلسه ای که با آقای تورانی داشتم، عنوان کردند که جامعه و افکار عمومی و ما در حوزه پژوهش در درجه اول و در حوزه برنامه ریزی آموزشی همواره به ذات و ماهیت مفاهیم بیش از آنچه در عمل اجرا می شود توجه می کنیم.
بطحائی با طرح این پرسش که «آیا امروز نیاز فرزندان و دانش آموزان و نوجوان همان نیاز ٢٠ سال پیش است؟» تصریح کرد: بخش عمده سبد یادگیری دانش آموزان از محتوایی پر شده که باید جایش را به مهارت های دیگر بدهد. بچه ها به نیازهای جدیدتری در زندگی فردی و اجتماعی نیاز دارند که در سبد آموزشی آنها فضای کافی برایشان قرار نداده ایم.
وی با بیان اینکه با توجه به تحولات بسیار سریع حوزه اجتماعی کشور و همه جوامع به نظر می رسد باید با سرعت بیشتری برنامه درسی را با نیازها تطبیق دهیم، تصریح کرد: فرایند برنامه درسی ما کند است که بخشی از آن به جوهره این کار بر می گردد.
وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: بچه هاچیزی را در مدرسه می آموزند ...

سرخط اخبار