شهرستان آشتیان با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱
شهرستان آشتیان با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه است
اقتصاد ایران: آشتیان- رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: شهرستان آشتیان طی سال های اخیر با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه بوده و در حال حاضر ۱۳درصد جمعیت آن را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر ، رقیه یادگاری روز سه شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در آشتیان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان آشتیان ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت دارد که ۸۷۰۰ نفر جمعیت شهری و ۷۵۰۰ نفر جمعیت روستایی هستند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی افزود: تعداد بیکاران در آشتیان ۴۰۰ نفر و بر اساس آمار سال ۹۵ به میزان ۷.۶ درصد است و طبق سرشماری ها این شهرستان با کاهش جمعیت روبرو شده است. همچنین حدود ۱۳ درصد جمعیت آشتیان را مردان و زنان بالای ۶۵ سال تشکیل می دهند.
وی بیان داشت: از لحاظ ترکیب اشتغال نیز، ۳۶ درصد از مشاغل آشتیان در بخش کشاورزی، ۱۲ درصد در بخش صنعت، ۱۱ درصد در بخش ساختمان و بقیه نیز در بخش خدمات است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی در آشتیان وجود دارد که از نظر زیرساخت کامل هستند.
وی ادامه داد: در شهرک صنعتی مذکور ۳۸ واحد به بهره برداری رسیده که در آن واحدها ۸۷۰ نفر جذب کار شده اند و در ناحیه صنعتی نیز دو واحد فعال است که ۲۲ نفر در این دو واحد مشغول به کار هستند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ...

[ مشاهده متن کامل شهرستان آشتیان با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه است اکو نیوز ]