جزییات دستگیری قاتل فراری پس از چهار سال

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۱
مردجوان وقتی چهارسال پیش وقتی به امید پیدا کردن درآمد بیشتر قید زندگی کردن در روستایشان را زد و راهی تهران شد فکرش را نمی کرد پایش به ماجرای سرقت باز شود و دستش به خون یک انسان بیگناه آغشته شود.

به گزارش مشرق، چهارسال پیش بود که کارآگاهان دایره جنایی در جریان قتل پیرمردی در آپارتمانی در محدوده آریاشهر قرار گرفتند. آپارتمانی که جسد پیرمرد در آن کشف شده بود دریک مجتمع مسکونی که خالی از سکنه بود قرار داشت.
بررسی های اولیه کارشناسان پزشکی قانونی حاضر درمحل حادثه حاکی از آن بود که پیرمرد با ضربات متعدد چاقو به ناحیه گردنش جان باخته است و عاملان این جنایت پس از به قتل رساندن پیرمرد گاوصندوق او را بازکرده دلارهایش را به سرق بردند.
با انتقال جسد پیرمرد به پزشکی قانونی، کارآگاهان با دستور بازپرس وی ژه قتل مأموریت پیدا کردند تا هرچه سریعتر پرده از راز این جنایت بردارند. به همین خاطر تحقیقات گسترده ای در این زمینه آغاز شد تا اینکه سرانجام با گذشت چهارسال از ماجرا کارآگاهان پلیس آگاهی وقتی تکه های پازل های به دست آمده را کنار همدیگر چیدند به دو زن جوان رسیدند. دو زن جوانی که مدتی قبل به عنوان خدمتکار به خانه او رفت و آمد داشتند و پس از ماجرای قتل دیگر خبری از آن ها نبود.
تحقیقات در همین زمینه ادامه پیدا کرد تا اینکه با دستگیری دو زن جوان راز قتل پیرمرد برملا شد و آن ها اعتراف کردند همراه با سه مرد دیگر نقشه سرقت و قتل پیرمرد را طراحی کرده بودند. سرانجام با اعترافات دو زن جوان و اطلاعاتی که آن ها در اختیار کارآگاهان قرار دادند سه مرد جوان که هم دست آن ها بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند.
در جریان اعترافات سه هم دست زن جوان بود که مشخص شد عامل اصلی این جنایت حسین بود. یکی از سه مرد جوانی که چند روز قبل از اینکه دست به جنایت بزند به امید پیدا کردن کار روستایشان را به سمت تهران ترک کرده بود.
گفت وگو با متهم
حالا ...

سرخط اخبار