روحانی: مردم روزانه از طریق فضای مجازی به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند

ساعت 24 چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴
ساعت24- رئیس جمهور با بیان این که نمی توان فضای مجازی را تعطیل کرد، گفت: مردم از طریق فضای مجازی روزانه به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست «ایران هوشمند» و افتتاحیه بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با اشاره به این که در دنیای امروز با انقلاب بزرگ دیجیتالی مواجه هستیم، اظهار کرد: چه بخواهیم، چه نخواهیم این یک واقعیت است که همه باید توجه داشته باشیم. این فضای جدید می تواند فرصت باشد نه تهدید. البته عده ای هستند که بخواهند از این فضا سوءاستفاده کنند اما هیچ وقت نمی شود این حرکت جهانی را به خاطر سوءاستفاده عده ای تعطیل کرد.
وی همچنین افزود: امروز همه مردم در شهرها و ۷۸ درصد روستاها از موبایل نسل سه و چهار می توانند بهره مند شوند و این افتخار دولت است. فصای مجازی است که مشارکت مردم را در همه امور اداره کشور ساده تر کرده است و مردم از طریق فضای مجازی روزانه به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند. فضای مجازی برای تحولات اجتماعی ما فرصت مناسبی ایجاد کرده است.
رئیس جمهور در ادامه با بیان این که استارت آپ ها تحولات زیادی در کشور ما ایجاد کرده اند، خاطرنشان کرد: اشتغال عظیمی را یک استارت آپ ایجاد کرده است؛ یعنی هزاران شغل مستقیم و یک میلیون و ششصد هزار شغل غیرمستقیم در کمتر از پنج سال ایجاد کرده است.
روحانی تصریح کرد: اقدام این استارت آپ ها موجب رفاه و امنیت بیشتر جامعه شده است. یک روستایی با استفاده از دانش فناوری ارتباطات و اطلاعات، در خانه خودش قادر است شغل و صنعت درست کند و محصول خود را از همانجا عرضه کند و دست واسطه های مزاحم از این طریق کوتاه شده است. البته بین واقعیت فضای مجازی با شرایط سنتی فاصله وجود دارد و باید این فاصله را کم کنیم که این کار ساده نیست. اگر اراده قدرتمند جوانان استارت آپی نبود، آنها ...

سرخط اخبار