نصب دوربین در زیستگاه های پلنگ ایرانی در استان سیستان و بلوچستان

دریافت خبر : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
نصب دوربین در زیستگاه های پلنگ ایرانی در استان سیستان و بلوچستان
وحید پورمردان در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: برنامه دوربین گذاری زیستگاه های حیات وحش به منظور بررسی وضعیت و پایش پلنگ در منطقه، توسط اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، با نصب چند دستگاه دوربین تله ای در زیستگاه های منطقه کوه های اطراف رودخانه «دامن» شهرستان ایرانشهر آغاز شد. وی افزود: به جهت اینکه پلنگ همیشه یک قدم از انسان جلوتراست و به ندرت می توان او را در طبیعت دید و به کمتر کسی اجازه می دهد که او را مشاهده کند، دوربین های تله ای با ورود به عرصه مدیریت و مطالعات حیات وحش کمک های فراوانی به پژوهشگران این عرصه و برنامه های حفاظتی کرده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در خصوص گونه پلنگ ایرانی در استان گفت: پلنگ یکی از شناخته شده ترین گونه های گربه سانان در سرتاسر دنیا است که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی از زیستگاه های مهم برای گونه پلنگ ایرانی است و اداره کل حفاظت محیط زیست استان، با تدوین برنامه های راهبردی بلند مدت برای حفاظت از گونه های در معرض خطر و با تاکید بر مشارکت حداکثری جوامع محلی در امر حفاظت، سعی دارد برنامه های خود را پیش برده و ...

وحید پورمردان در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: برنامه دوربین گذاری زیستگاه های حیات وحش به منظور بررسی وضعیت و پایش پلنگ در منطقه، توسط اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، با نصب چند دستگاه دوربین تله ای در زیستگاه های منطقه کوه های اطراف رودخانه «دامن» شهرستان ایرانشهر آغاز شد.
وی افزود: به جهت اینکه پلنگ همیشه یک قدم از انسان جلوتراست و به ندرت می توان او را در طبیعت دید و به کمتر کسی اجازه می دهد که او را مشاهده کند، دوربین های تله ای با ورود به عرصه مدیریت و مطالعات حیات وحش کمک های فراوانی به پژوهشگران این عرصه و برنامه های حفاظتی کرده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پلنگ یکی از شناخته شده ترین گونه های گربه سانان در سرتاسر دنیا است که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی از زیستگاه های مهم برای گونه پلنگ ایرانی است.
وی خاطر نشان کرد: از همین رو اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، با تدوین برنامه های راهبردی بلند مدت برای حفاظت از گونه های در معرض خطر و با تاکید بر مشارکت حداکثری جوامع محلی در امر حفاظت، سعی دارد برنامه های خود را پیش ...

[ مشاهده متن کامل نصب دوربین در زیستگاه های پلنگ ایرانی در استان سیستان و بلوچستان خبرگزاری مهر ]