تمرکززدایی اقتصادی توزیع عادلانه ثروت را موجب می شود

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تمرکززدایی در ساختار اقتصادی مالی یکی از محورهای «سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت» است و اجرایی شدن آن موجب توزیع عادلانه ثروت و رفع محرومیت در مناطق کمتر توسعه یافته می شود.

سید هادی بهادری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم به دلیل تمرکز امکانات در مرکز کشور برای بسیاری از امور حتی مسایل ساده مجبور به رفت و آمد به پایتخت شده و هزینه های زیادی را متقبل می شوند.
وی با بیان اینکه 50 درصداز منابع کشور در پایتخت متمرکز است، گفت: وجود امکانات زیربنایی همچون دانشگاه های متعدد و برتر باعث شده تا بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های برتر کشور، مجبور به مهاجرت به تهران شده و پس از پایان تحصیل نیز در پایتخت ماندگار شوند.
وی ادامه داد: مهاجرت جوانان و مردم شهرها و استان های محروم به تهران برای برخورداری از امکانات مورد نیاز تبعات نامطلوبی را ایجاد می کند و مشکلات متعددی را رقم می زند.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت ادامه داد: بر همین اساس تمرکز زدایی در ساختار اقتصادی مالی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و به عبارتی نسخه ای جامع برای ترقی استان های محروم و توسعه نیافته به شمار می رود.
عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: با تمرکززدایی در ساختار اقتصادی مالی اختیارات بیشتری به استان ها داده می شود و آنها بر اساس ظرفیت ها و منابع خود می ...

[ مشاهده متن کامل تمرکززدایی اقتصادی توزیع عادلانه ثروت را موجب می شود ایرنا ]