گفتگو| سرهنگ کتیبه: چرا ارتش به نفع شاه وارد عمل نشد؟/ منافقین اسناد ارتش را دزیدند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۵
گفتگو| سرهنگ کتیبه: چرا ارتش به نفع شاه وارد عمل نشد؟/ منافقین اسناد ارتش را دزیدند
رئیس اسبق رکن ۲ ارتش معتقد است با وقوع انقلاب اسلامی، عده ای همچون سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به رکن دو ارتش ریختند و بسیاری از اسناد را دزدیدند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار تاریخ انقلاب خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ «محمدمهدی کتیبه» 79 سال، سن دارد و علی رغم اینکه به سختی راه می رود و به سختی سخن می گوید؛ اما در امور مرکز خیریه فاطمة الزهرا(ع) فعالیت دارد. او جانباز حادثه انفجار دفتر نخست وزیری است که در آن روزها رئیس رکن 2 ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و به مدت 6 سال ریاست این رکن را به عهده داشت.
کتیبه در سال 1339 و در حالی که 21ساله بود وارد ارتش شد و به دانشکده افسری رفت. دوره دانشکده افسری را سه ساله گذراند و سپس به اصفهان رفت و تا سال 1345 در توپخانه اصفهان مشغول به خدمت بود که پس از آن به شیراز منتقل شد و تا سال 50 در تیپ هوابرد بود. کتیبه در سال 50 به اصفهان بازگشت و دوره عالی را گذراند. در سال 54 هم به دلیل فعالیت های مذهبی تحت نظر قرار گرفت و در نهایت او را به کازرون منتقل کردند. 2 سال در کازرون بود که باز مشغول فعالیت های دینی و البته سیاسی شد. او در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در کردستان بود و پس از انقلاب به فرماندهی لشکر سنندج منصوب شد.
گفتگو| عضو دفتر امام در پاریس: «بنی صدر» در نوفل لوشاتو دنبال خودنمایی بود/ پاسخ امام به درخواست همکاری کمونیست ها
گزارش: هایزر و کودتای ارتش شاهنشاهی؛ چرا ژنرال 4ستاره آمریکایی در کودتا موفق نشد؟
اختصاصی| نماینده مجلس دوره پهلوی: ستایش سفیر انگلیس از شاه به خاطر تجزیه بحرین/ "محمدرضا شاه" انسان سستی بود
کتیبه علاوه بر اینکه از اعضای هسته های مقاومت در ارتش بوده، به دلیل اینکه رئیس رکن 2 ارتش بوده، اشراف اطلاعاتی خوبی نسبت به حوادث انقلاب و دهه 60 دارد.
آنچه در ادامه می خوانید، مشروح گفت وگوی تسنیم با سرهنگ ...

[ مشاهده متن کامل گفتگو| سرهنگ کتیبه: چرا ارتش به نفع شاه وارد عمل نشد؟/ منافقین اسناد ارتش را دزیدند خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم