لوکزامبورگ: میزبانی کانال مالی ایران و اروپا را نپذیرفتیم

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۴
لوکزامبورگ: میزبانی کانال مالی ایران و اروپا را نپذیرفتیم
وزیر امور خارجه لوگزامبورگ گفته که از این کشور برای میزبانی کانال مبادله مالی ایران و اروپا درخواست رسمی به عمل نیامده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جیل آسلبورن»، وزیر امور خارجه لوگزامبورگ گفته که از این کشور برای میزبانی کانال مبادله مالی ایران و اروپا درخواست رسمی به عمل نیامده است. 
آسلبورن درباره گزارش اخیر رویترز مبنی بر قصد کشورهای اروپایی برای وادار کردن لوکزامبورگ به پذیرفتن میزبانی این ساختار ویژه به «لاورنس نورمن»، خبرنگار وال استریت ژورنال گفت: «از ما هیچ گاه رسماً انجام این کار خواسته نشده و ما هم هیچگاه با انجام آن موافقت نکرده ایم.» 
 طرح جدید اتحادیه اروپا برای ادامه تجارت با ایران پس از بازاعمال تحریم های آمریکا با توجه به اینکه هیچ کشور اتحادیه اروپا میزبانی اجرای این طرح را به دلیل ترس از اقدام های تنبیهی آمریکا نپذیرفت، تقریبا ناکام مانده است. 
رویترز چند روز پیش نوشته بود دیپلمات های اتحادیه اروپا می گویند قدرت های اصلی اروپا نظیر آلمان، فرانسه و انگلیس پس از امتناع اتریش از پذیرش میزبانی این ساختار فشارهای خود را روی کشور لوکزامبورگ برای قبول این اقدام افزایش داده اند.
در حال حاضر چشم انداز این طرح روشن نیست چرا که به ایران در زمینه توافق هسته ای ۲۰۱۵ و تعدیل برنام ...

[ مشاهده متن کامل لوکزامبورگ: میزبانی کانال مالی ایران و اروپا را نپذیرفتیم فارس نیوز ]