دروغ های ناشیانه نتانیاهو در آستانه انتخابات پارلمانی

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰
بیروت- ایرنا- همزمان با آغاز شمارش معکوس برگزاری انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم با وعده های دروغین خود را مضحکه محافل داخلی و خارجی کرده است.

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که قرار است ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) برگزار شود، موجب شده است نتانیاهو با وعده های دروغین سخت در تلاش برای جلب آراء بیشتر و به زعم خود افزایش شانس پیروزی در این انتخابات برآید.
این در حالی است که بر اساس نتایج انتخابات پارلمانی این رژیم که شش ماه پیش برگزار شد، قرار بود نتانیاهو همچنان در قدرت باقی بماند، اما ناتوانی در تشکیل کابینه در مهلت قانونی آن موجب شد، پارلمان رژیم صهیونیستی خود را منحل اعلام کرده و از برگزاری انتخابات مجدد خبر دهد.
هدف قرار دادن مواضع مقاومت در لبنان، سوریه و فلسطین و یا مواضع الحشد الشعبی در عراق، ادعای پایان حملات موشکی مقاومت و کشف سایت هسته ای اعلام نشده در ایران، همگی از جمله اقداماتی است که نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات و جلب آراء رای دهندگان به آن متوسل شده است.
نکته قابل توجه اینکه نتانیاهو برای جلب اعتماد شهرک نشینان در حالی وعده داد که حملات موشکی مقاومت رو به پایان است که همزمان با آن سه شنبه شب در جریان سخنرانی در یک همایش انتخاباتی در شهرک صهیونیست نشین "اشدود" پس از اصابت یک راکت از نوار غزه به این شهرک، سخنرانی خود را قطع و به پناهگاه فرار کرد.
این اقدام نتانیاهو تمسخر او از سوی بسیاری از محافل سیاسی صهیونیستی را به دنبال داشت از جمله اینکه "نفتالی بنت" از وزیران سابق کابینه رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام آن را حقارت ملی برشمرد.
بنی گانتس رئیس حزب آبی- سفید رژیم صهیویستی در گفت وگو با روزنامه یدیعوت آحارانوت، نتانیاهو را به دلیل فرار در حین سخنرانی به باد تمسخر گرفت و گفت: اگر جای نتانیاهو بودم، از جایگاه سخنرانی حرکت نمی کردم؛ اگر من نخست ...

سرخط اخبار